Google krijon 'botėn virtuale' 3D

Shko poshtė

Google krijon 'botėn virtuale' 3D

Mesazh  Betos-Hack prej Thu Jul 31 2008, 10:45

Kompania Google ka vendosur tė zgjerojė shėrbimin e saj chat, GoogleTalk, me anė tė njė ‘bote virtuale’, nė tė cilėn tė gjithė shfrytėzuesit do tė krijojnė kanale dhe dhoma pėr biseda.

Kėshtu, shėrbimi Second Life sė shpejti mund tė marrė njė konkurrencė shumė tė fortė nė formė tė shėrbimit tė ri Google, Lively. Pėr momentin nuk mund tė thuhet pėr njė konkurrencė tė vėrtetė, pasi qė Lively nė formėn me tė cilėn ėshtė prezantuar shėrben si vazhdim i shėrbimit GoogleTalk dhe nuk kėrkon instalim tė ndonjė aplikacioni shumė specifik.

Shėrbimet Lively pėr momentin nuk pėrfshijnė tė gjitha mundėsinė e lojės Second Life, por Google me kėtė shėrbim ka vėnė themele tė shkėlqyeshme dhe shumica tashmė e shohin Lively-n si njė ‘botė virtuale’ nė tė cilėn Google do tė shesė shpallje.

Ēfarė nė fakt mundėson aktualisht Lively?

Shėrbimi funksionin vetėm pėr Windows-in dhe nė softuerėt Internet Explorer dhe Firefox. Duhet tė instalohet njė softuer shtesė dhe bota Lively do tė hapet para shfrytėzuesve. Pėr momentin kjo “botė” pėrbėhet nga dhomat e chatit ku shfrytėzuesit mund tė komunikojnė.

Tė gjithė ata tė cilėt shfrytėzojnė internet nė bazė tė harxhimit, duhet tė kenė kujdes pasi qė Lively harxhon shumė.
avatar
Betos-Hack
Admin

Numri i postimeve : 183
Registration date : 29/07/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi