Volkswageni pėrgatit njė breshkė edhe mė tė vogėl

Shko poshtė

Volkswageni pėrgatit njė breshkė edhe mė tė vogėl

Mesazh  Betos-Hack prej Thu Jul 31 2008, 10:43
Nė internet tashmė kanė filluar tė qarkullojnė informata se Volkswagen mendon edhe pėr njė formė mė tė vogėl tė tipit Breshkė, e cila do tė kishte njė prerje nė rrotat e pasme, dhe do tė bazohej nė konceptin up!
Pėr momentin kėto informata rreth kėtij modeli rruhen nė fshehtėsi tė madhe, por siē kuptohet, ky model nė ofertėn e Volkswagenit do tė gjendet nėn modelin tashmė ekzistues, Breshkė, qė sė shpejti do tė zėvendėsohet me gjeneratėn e re.

Nė fakt, gjenerata e re e Breshkės (VW Beetle) sė tashme, bazohet nė gjeneratėn e gjashtė tė Golfit tė ri, derisa Breshka e re mė e vogėl do tė bazohet nė konceptin up! dhe do tė ketė prerje nė rrotat e pasme.

Mu pėr shkak tė ngjashmėrive me konceptin up!, disa mendojnė se Breshka mė e vogėl nė fakt do tė jetė zėvendėsim pėr up!, nė ato tregje nė tė cilat up! nuk do tė paraqitet, si pėr shembull tregu amerikan. Pėr kėtė arsye, pėr momentin mbetet e paqartė nėse do tė bėhet fjalė pėr njė model global, ose vetėm pėr njė version tė up! tė dedikuar pėr tregje tė caktuara.

Sidoqoftė, mė kėtė hap Volkswageni nė fakt fillon tė ndėrtojė njė nėnbrend nga i cili nė tė ardhmen ndoshta mund tė dalin edhe disa modele. Sa i takon stajlingut, nuk ka dyshime se do ta ruajė atė tė Breshkės, ndėrsa se si mund tė duket ajo mund tė shihi nga pasqyrimet e prezantuara.
avatar
Betos-Hack
Admin

Numri i postimeve : 183
Registration date : 29/07/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi