Si te marresh Domain me .ch?

Shko poshtė

Si te marresh Domain me .ch?

Mesazh  Betos-Hack prej Thu Jul 31 2008, 10:34

Po hapi kete teme te ju tregoj si te hapesh nje domain me .ch...
Shume njerz dine si te hapin me .ch...
Shpresoj qe kjo teme do ju pelqeje..

1.Shkoni tek www.switch.ch
2.Kliko LOGIN tek Administer
3.Open New Account
4.Kompletoni formularin..Nuk ka rendesi si ta beni..
5.Continue..
6.Kompletoni dhe kete formular..ska rendesi si ta beni...
7.Save..
8.Do te vije nje email.

Tani shkoni te rregjistrohu ne nje host per te marresh serverin...
Kur te rregjistrohuni duhet te perdorni emailin qe perdoret tek switch.ch
Une rekomandoj freehostia.com
Rregjistrohuni dhe merrni serverin..
Do te jete dsn1...........com

Pastaj shkoni tek emaili juaj dhe klikoni ne linkun dhe te thote te ndrroni kodin..Ndrroje kodin dhe pastaj e ven serverin e te gjitha...esht krejt kollaj..
Pastaj mbas 5 oresh do te vije nje email te aktivosh domainin..E klikon linkun ne emailin dhe pastaj do te futesh tek administratori ne switch..mund ta besh redirekt..e shume te tjera!


Ishallah e kam ba mir kyt se ndoshta kam gabu ne ndonje gje..
avatar
Betos-Hack
Admin

Numri i postimeve : 183
Registration date : 29/07/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi