Si me shpejtu hapjen e menys START pra mu qel START ma shpejt

Shko poshtė

Si me shpejtu hapjen e menys START pra mu qel START ma shpejt

Mesazh  Betos-Hack prej Thu Jul 31 2008, 10:34

Si me shpejtu hapjen e menys START pra mu qel START ma shpejt ?

per ta shpejtuar hapjen e "START" menys duhet qe te intervenojm ne regjister
(para qdo intervenimi ne regjister eshte e domosdoshme qe te bejme nje backup te regjistrit)
shko Start
Run
shkruaj regedit
dhe vazdhdo ok
gjeje kete
HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\
ne anen e djatht te dritares gjeje " MenuShowDelay " kliko dy here mbi te dhe ne dritaren tjeter qe hapet
ndrysho vleren(default eshte 400 ) ne 100 apo me pak


Te gjitha keto jan te testuara ne win xp home
avatar
Betos-Hack
Admin

Numri i postimeve : 183
Registration date : 29/07/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi