Starto Kompjuterin me shpejt.

Shko poshtė

Starto Kompjuterin me shpejt.

Mesazh  Betos-Hack prej Thu Jul 31 2008, 10:31

Percjell hapat:

1. Hap Notepadin , dhe shkruaj "del c:\windows\prefetch\ntosboot-*.* /q" (pa thojza) , dhe ruaje si c:\ "ntosboot.bat".

2. shko start - run - "gpedit.msc"

3. kliko "windows settings" ne "computer configuration" dhe kliko "shut down" ne dritaren e djatht.

4. ne dritaren e re , kliko "add" pastaj "browse" , lokalizo "ntosboot.bat" file & kliko "Open".

5. kliko "ok" , "apply & ok"

6. ne "start" menu , kliko "run", dhe shkruaj "devmgmt.msc"

7. kliko ne "IDE ATA/ATAPI controllers"

8. Kliko me te djathten "Primary IDE Channel" dhe zgjedh "Properties"

9.zgjedh "Advanced Settings" pastaj ne device-n ose ndonje qe nuk ka ''device type'' zgjedh jashte 'none' ne vend te "autodetect" dhe kliko "ok"

10. kliko me te djathten ne "Secondary IDE channel" , zgjedh "propeties" dhe vazhdo proceduren si ne hapin e 9

11.tash ristarto kompjuterin..



By Hackin-TeaM 100%.
avatar
Betos-Hack
Admin

Numri i postimeve : 183
Registration date : 29/07/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi