Kshilla Estetikė

Shko poshtė

Kshilla Estetikė

Mesazh  Betos-Hack prej Thu Jul 31 2008, 12:40

Lėvizni sa mė shumė qė tė mundeni, bėni shėtitje tė gjata nė kėmbė apo me biēikletė. Nėse keni mundėsi, mund tė shkoni edhe nė njė palestėr pėr ushtrime mė profesionale. Mos harroni se nuk mjafton qė tė regjistroheni nė njė palestėr njė javė para se tė niseni me pushime, madje, tani jeni pak vonė pėr kėtė verė, por filloni mendoni pėr vitin e ardhshėm.
avatar
Betos-Hack
Admin

Numri i postimeve : 183
Registration date : 29/07/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

dieta

Mesazh  Betos-Hack prej Thu Jul 31 2008, 12:40

Lėvizni sa mė shumė qė tė mundeni, bėni shėtitje tė gjata nė kėmbė apo me biēikletė. Nėse keni mundėsi, mund tė shkoni edhe nė njė palestėr pėr ushtrime mė profesionale. Mos harroni se nuk mjafton qė tė regjistroheni nė njė palestėr njė javė para se tė niseni me pushime, madje, tani jeni pak vonė pėr kėtė verė, por filloni mendoni pėr vitin e ardhshėm.
avatar
Betos-Hack
Admin

Numri i postimeve : 183
Registration date : 29/07/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shmangni aromėn e keqe tė djersitjes

Mesazh  Betos-Hack prej Thu Jul 31 2008, 12:41

Djersitja ėshtė njė dukuri normale gjatė motit tė nxehtė, ėshtė njė proces natyror dhe ėshtė e pamundur tė ndėrpritet.

Por, aromat e pakėndshme mund tė eliminohen me lehtėsi. Vetė djersa nuk kundėrmon, por bakteret tė cilat krijohen nė vendet e djersitura, janė ata tė cilat nė kontakt me ajrin lėshojnė erė tė pakėndshme.

Depilimi

Pėr kėtė arsye, depilimi ose heqja e qimeve nė vendet qė djersiten, ėshtė hapi i parė nė luftė ndaj erėrave tė pakėndshme. Largimi i qimeve pengon mbajtjen e djersės dhe ndryshimin e pėrbėrjes sė saj kimike.


Pastrimi i rregullt, disa herė nė ditė, po ashtu ndihmon shumė, por uji duhet tė jetė i vakėt, pasi qė flladitja e sipėrfaqes sė lėkurės, krijon efekt tė kundėrt.

Nėse bėni dush me ujė tė ftohtė, trupi tenton ta rikthejė sa mė shpejt temperaturėn, nxehet dhe atėherė sėrish filloni tė djersiteni.
Deodorantėt ėshtė mirė tė pėrdoren pas pastrimit, ndėrsa shmangni parfumet e rėnda, sidomos gjatė ditėve tė nxehta tė verės
avatar
Betos-Hack
Admin

Numri i postimeve : 183
Registration date : 29/07/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kshilla Estetikė

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi